• BIST 4.896,07
  • Altın 1219.941
  • Dolar 19.1767
  • Euro 20.901
  • İstanbul 4 °C
  • Ankara -3 °C

MAN’ın IAA Fuarı’na Katılımı Uluslararası Büyüme Stratejisini Yansıtacak

MAN’ın IAA Fuarı’na Katılımı Uluslararası Büyüme Stratejisini Yansıtacak
MAN Ticari Araçlar Grubu’nun Hannover’de düzenlenecek olan IAA Nutzfahrzeuge öncesinde düzenlediği basın toplantısı, 19-20 Temmuz 2010 tarihleri arasında Almanya’nın Münih şehrinde gerçekleştirildi.

MAN Ticari Araçlar Grubu’nun Hannover’de düzenlenecek olan IAA Nutzfahrzeuge öncesinde düzenlediği basın toplantısı, 19-20 Temmuz 2010 tarihleri arasında Almanya’nın Münih şehrinde gerçekleştirildi.

19 Temmuz akşamı MAN Truck Center’da düzenlenen basın toplantısında açılış konuşmasını MAN Ticari Araçlar Grubu CEO’su Dr. Georg Pachta-Reyhofen yaptı.

Uluslararası ticari araçlar sanayinin uzun süreli bir güç kaybından sonra bir iyileşme dönemine girmiş bulunduğunu belirten Reyhofen, “Triade piyasalarındaki talep girişleri yavaşça toparlanmaya başlamaktadır ve BRIC ülkelerindeki büyüme kısa bir soluklanma döneminden sonra yeniden harekete geçmektedir. MAN Ticari Araçlar ana pazarı olan Avrupa’da giderek yerini pekiştirmekte ve eşik ülkelerdeki (yükselen piyasalardaki) büyümeden de payını almaktadır” dedi.


Reyhofen: “MAN ve Volkswagen, IAA standında birarada yer alacaklar”

Uluslararası düzeydeki başarılı büyüme stratejisinin kararlı biçimde geliştirilmesinin MAN Ticari araçların IAA Fuarı’ndaki imajını belirlediğine dikkat çeken Reyhofen, şöyle devam etti: “İlk kez her iki güçlü ticari araç markası MAN ve Volkswagen, IAA standında birarada yer alacaklar. ‘İhtiyacınız olandan daha fazlası. İstemediklerinizin daha da azı’ - bu slogan ile şu anki VW-Kamyon ve Otobüsleri ile MAN Latin Amerika Hannover’de becerilerini sunmaktalar. Ticari Araç bölümü ‘sürekli randımanlı’ MAN’ın motor ve hizmetlerini sunmakta. MAN’ın fuardaki önem verdiği şeylerden birisi olan Lion’s City Hybrid de bu markanın etkinlik iddiasının altını çizmekte: Bu yenilikçi hibrit MAN otobüsü yüzde 30 daha az dizel tüketmekte ve diğer klasik şehir içi otobüslere göre yüzde 30 daha az CO2 emisyonuna neden olmakta. Yeni TGS WW, en zor işlerin üstesinden gelebilen dayanıklı Premium-Truck ve kendini kabul ettirmiş Hindistan’daki ortak girişimimiz olan MAN FORCE Trucks Ltd’in ürettiği CLA ile MAN Avrupa dışındaki farklı müşteri ihtiyaçlarına da cevap vermekte.”

“MAN firmasının Premium kategorisi otobüslerinin kullandığı marka olan NEOPLAN 75 yıldan beri bir kilometre taşından ötekine atlayarak yenilikçi fikirleri ile ilerlemenin önünü açıyor - ister çift katlı seyahat otobüsleri, ister alçak zeminli araçlar ve isterse 15-metrelik sınıfın geliştiricisi. Eylül ayındaki IAA’da NEOPLAN fanatikleri ilk önce Skyliner’ı görecekler, bununla çift katlı otobüs yolculuğunun başarı öyküsü yazılmaya devam ediyor.” diyen Reyhofen, sözlerini şöyle noktaladı:  “Bunun haricinde MAN geniş kapsamlı bir hizmet paketi sunmaktadır, bu hizmet paketi ile müşterilerimizin araç parklarının işletme masraflarını azaltabilmeleri, araçların daha fazla kullanılmasını sağlayabiliyoruz. MAN Finance ile girişimciler araç filolarının finansmanını daha sağlam temellere oturturlarken MAN Rental kısa süreli kiralamalarla kısa dönemli sipariş artışlarında yardımcı olmakta. Otobüs sektörünün kendi medyası ve müşterileri Mart ayındaki BusDays’de Hannover’de toplanarak 63. IAA’nın zirve noktalarını tanıma fırsatı bulmuşlardı. Bu nedenle - geçen yıllarda olduğundan farklı biçimde - bu IAA öncesi basın toplantısında kamyon ve diğer hizmetler ile ilgili konulara odaklanıyoruz.”


Sürekli randımanlı

2030 yılına kadar uzmanlar mal taşımacılığı hizmetlerinde yaklaşık yüzde 70, Avrupa çapında ise yüzde 50  artış bekliyorlar. Uzun süreli tahminlere göre 2050 yılına kadar karayolu ve raylı taşımacılıkta aynı şekilde iki katına varan artış beklenmekte . Öte yandan uzun vadede kısıtlı enerji kaynakları nakliye masraflarını daha pahalı hale getirmekte. Karayolu ile esnek, hızlı ve güvenilir mal taşımacılığı ve gerek şehir içinde ve gerekse şehirlerarasında otobüs taşımacılığı mümkün olduğunca etkin olmalı. Trafiğin yoğunlaşması, hammaddelerin kıtlaşması, artan güvenlik talepleri ve çevrenin korunması sektördeki en temel sorunlar.

MAN Ticari Araçlar taşıma verimliliğinin artırılmasına sürekli ve önemli bir katkı sağlamakta. MAN, ticari araç kullanımında ana masraf faktörlerini analiz etmiş olup, bugünden müşterilerine Toplam Sahip Olma Maliyetinin (TCO) düşürülmesine yönelik geniş kapsamlı bir program sunmakta. ‘Sürekli randımanlı’ MAN markasının kamyon ve otobüsleri ile bazı sektöre özel hizmetleri kapsıyor. Bu slogan, aracın tüm kullanım ömrü boyunca etkin biçimde kullanımını hedeflemekte.


Daha fazla hizmet ve esneklik

MAN, Nakliye işletmelerine araç parklarını en iyi şekilde yönetmek için geniş bir hizmet paketi sunuyor. Hedef grubuna göre kategorilendirilmiş hizmet sözleşmeleri kilometre başına harcanan her bir senti daha şeffaf getirmekte. Bakımı en mükemmel şekilde yapılmış araçlar nakliye işini çok daha hızlı biçimde yapmakta ve aracın ikinci el satış değerini artırmakta. MAN müşterileri için servis ve taşıt bakımı konusunda dünya çapında bin 650 destek noktası hizmet vermekte. Yol ve arazi koşulları için satılan araçlara dünya çapında 60 aya kadar verilen geri satın alma garantileri en önemli teminatı oluşturmakta.

MAN Rental’in sunduğu kısa ve uzun vadeli kiralamalar işlerin yoğun olduğu dönemde ihtiyaca cevap vermekte. MAN Finansman, nakliye sektörünün çok hızlı değişen özel koşulları için sektöre özel finansman ve leasing seçenekleri sunuyor. Yeni araçları etkin servis sözleşmeleri ile komple hizmet leasing paketi içine dahil etmek mümkün. Aynı şekilde MAN Finansman üzerinden MAN TopUsed’ın kullanılmış- araçlarını finansa etmek de mümkün.


Yıllık 5 bin litre dizel tasarrufu

MAN ProfiDrive’ın uygulama esaslı sürüş eğitimleri yakıt tasarrufuna destek sağlıyor. Bu sayede en tecrübeli profesyonel şoförler dahi ilave olarak yüzde 10’a varan oranlarda yakıt tüketimini azaltabilmekteler. Bir uzun yol kamyonunda ise bu, yıllık 5 bin litre dizel tasarrufu anlamına gelmekte, ayrıca ortalama 150 bin km yol yaptığı varsayıldığında 13 ton daha az CO2 emisyonu sağlamakta.


Hafif ve orta ağır dağıtım içinMAN TGL ve TGM
MAN, TGL ve TGM serilerinde gerek hafif ve gerekse orta ağır dağıtım trafiği için etkin araçlar sunuyor.

IAA öncesi basın toplantısında MAN, bagaj üst yapısı, MAN TipMatic®, ESP ve yaprak-hava süspansiyonlu bir TGL 12.220 örneğinde nakliye yetkinliği çözümlerini sundu. IAA fuarında MAN bu serinin iki adet güçlü taşıma kapasitesine sahip aracı olan 180 PS ve 7,5 tonluk ve 250 PS ve 12 tonluk araçlarla komple boyutlarını gözler önüne serecek.

TGM serisinin nakliye etkinliği ile ilgili zirve noktalarına MAN, IAA öncesi basın toplantısında şu şekilde gösterdi; TGM 13.250 serisi dört-çeker damperli kamyon ve tam hava süspansiyonlu içecek kasası taşımak için tasarlanmış içecek taşıma arabası. IAA’da MAN standında bir çöp toplama aracı olan TGM 26.290 örneğinde üst yapıların temeli olarak TGM sunulacak.

Aracın kendisi ne kadar hafifse, o kadar daha fazla yük taşıyabilir. MAN TGL ve TGM açısından MAN PURE DIESEL® sistemi kullanıldığında yaklaşık 100 kg’lık bir yük taşıma avantajı doğmakta, bunun nedeni AdBlue –tekniğinde olduğu gibi tank, nakil modülü, enjeksiyon sistemi ve SCR-Kat’a gerek olmaması.


Güvenli ve ekonomik nakliye için destek sistemleri

MAN’ın TGL ve TGM serisi solo araçları talep üzerine elektronik istikrar programı ESP veya kaymayı önleyen ASR ile de donatılabilir. ESP her sürücünün başına gelebilecek tehlikeli durumlarda trafik güvenliğini artırmakta. Özellikle kiralık araçları kullanan ve aracın ağırlık noktası konusunda gerekli tecrübeye sahip olmayan araçların sürücüleri için bu çok önemli. Elektronik sabitleme programı ESP sürekli olarak aracın sürüş dinamiği konumunu gözetlemekte ve ağır bir devrilme ve yan yatma ihtimali bulunduğunda gerek motor yönetimi ve gerekse frenleme sistemine müdahale etmekte.


En mükemmel üst yapı ve kullanım yeteneği

Özellikle uygun üstyapı ile biraraya geldiği zaman şasi en uygun ve etkin nakliye çözümüne dönüşür. Bu sayede aracın üstyapı üreticisinde sürtüşmesiz olarak tamamlanması ve aracın işlevselliğinin hiçbir sınırlama olmadan gerçekleşmesi için MAN fabrika çıkışı itibarı ile sektöre özel donanım ve bazı ön teçhizatlar sunmakta. MAN, Münih’te düzenlediği toplantı sırasında farklı üstyapılarla donatılmış araçları da tanıttı. Her yüke ve sektöre uygun üretilen üstyapılar, ciddi altyapı ve işbirliği gerektiriyor.

Hidrolik esaslı üst yapılar, örneğin üç taraflı, kaydırma ve boşaltma esaslı damperli kamyonlar için TGL ve TGM fabrika çıkışı itibarı ile çok sayıda yandan boşaltma ve farklı hidrolik pompaları sunmakta. Bu ise aracın komple hale getirilmesinde zamandan ve paradan tasarruf sağlamakta ve hidrolik sistemin kusursuz çalışmasını sağlamakta.

TGL damperli kamyonlarını hava süspansiyonlu arka akslı şekilde de temin etmek mümkün. Özellikle yüksüz yolculuklarda sürüş konforu daha da artmakta. Araç yüklendiği zaman da çerçeve düzeyi aynı yükseklikte kalmakta. Arazide ise müşteri, yüklü aracın zemininin yüksek kalmasından büyük fayda sağlamakta.

MAN TGS ağır vasıta çekicisi ise, inşaat ve yakın yol trafiğinin gerektirdiği özel taleplere karşılık vermekte. MAN TGS ürün yelpazesi, hafif yapılı ve alçak zeminli yol koşullarına uyumlu şasiye sahip dorse çekiciden, her tür yapıdaki, motor verimi 540 PS'e kadar uzanan dört-çeker inşaat araçlarına kadar uzanmakta.


MAN TGX ile kilometre başına en düşük masraf

MAN, uzun yol trafiği segmentinde TGX ile özellikle belirleyici olan yakıt tüketimi mükemmel ve hale getirilmiş tahrik demeti ve yük taşıma gibi kategorilerde etkinlik şampiyonunu çıkardı.

TGX'in taşıma etkinliğine yönelik bu kararlı yönelim sonuçta her bir kilometre başına çok daha düşük toplam işletme masrafı anlamına gelmekte. Etkinlik alanında belirleyici olan yüzde oranlarına sadece belirli bazı bileşenlerde düzeltmeye giderek ulaşmak artık mümkün değil, bunu sağlayan MAN’ın komple tahrik demetinin daha mükemmel hale getirilmesindeki üstün geliştirme yetkinliği. Common-Rail motorları, kayıpsız çalışan tahrik demeti- bileşenleri ve akıllı vites stratejisini biraraya getiren MAN TipMatic® sayesinde en mükemmel şekilde birbirleri ile uyum içerisinde çalışacak biçimde düzenlendiler. Örneğin MAN TGX’te 480 BG motor performansına kadar DD-şanzıman (Direct-Drive) seri halde kullanılmakta. Hypoid tekli aksla birlikte bu özellik tahrik demetinde minimum sürtünme kaybı anlamına gelmekte. En son şanzıman vitesine doğrudan geçiş ağırlıklı olarak otobanda yapılan seyahatlerde Overdrive vitese göre yakıt tüketimini yüzde iki oranında artırmakta.

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
MAİL BÜLTENİ ABONELİĞİ
Güvenlik Resmi
Mail adresinizi kaydederek en güncel haberlere kolayca ulaşabilirsiniz
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2023 Kargo Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (+90-212) 217 49 59 (Pbx) Faks : (+90-212) 211 62 77