• BIST 11156.2
  • Altın 2562.748
  • Dolar 33.0817
  • Euro 36.0528
  • İstanbul 29 °C
  • Ankara 29 °C

“Ticaretin Makam Aracı” Ford Custom, Bulunduğu Segmenti Büyütmeyi Hedefliyor

“Ticaretin Makam Aracı” Ford Custom, Bulunduğu Segmenti Büyütmeyi Hedefliyor
Ford Otosan 4 yıldır çalışmalarını sürdürdüğü Transit Custom ve Tourneo Custom’u ‘Ticaretin Yeni Makam Aracı’ sloganıyla pazara sundu.

Ford Otosan 4 yıldır çalışmalarını sürdürdüğü Transit Custom ve Tourneo Custom’u ‘Ticaretin Yeni Makam Aracı’ sloganıyla pazara sundu. Ford Otosan Transit Custom ve Tourneo Custom’u 17 Ekim Çarşamba günü Antalya Belek’te düzenlediği basın toplantısı ve test sürüşü etkinlikleriyle tanıttı.

Yeni Transit Custom, Hannover’da düzenlenen ticari araçlar fuarında, konusunda uzman 24 jüri üyesi tarafından rakiplerini geride bırakarak en yüksek oyu almış ve yılın ticari aracı seçilmişti.

Transit ailesinin yeni üyeleri Transit Custom ve Tourneo Custom; efsanevi Transit’in dayanıklılık ve sağlamlık mirasını koruyor ve aynı başarıyı ileriye götürmeyi hedefliyor. Ford’un Avrupa’daki ticari araç ana üretim merkezi olan Ford Otosan Kocaeli Fabrikası’nda geliştirilen ve Ford Otosan’ın amiral gemisi olarak 45 yıldır Türkiye pazarında büyük başarılara imza atan Transit ailesinin en yeni üyeleri Transit Custom ve Tourneo Custom modelleri, fonksiyonel yapıları ile kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde Ford Otosan mühendisleri tarafından geliştirildi.

Transit Custom ve Tourneo Custom’ın tanıtımının yapıldığı basın test sürüşünde bir konuşma yapan Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, Ford markasına yeni bir segmentin kapılarını aralayan ve bu sayede markanın Türkiye’deki liderliğini pekiştirecek olan Tourneo Custom ve ‘2013 Yılın Ticari Aracı’ seçilen Transit Custom modellerinin kendilerini gururlandırdığını söyledi.

Ford’un aralıksız son 10 yıldır 60’a yakın markanın kıyasıya yarıştığı pazarda en çok satan otomotiv markası olduğunu hatırlatan Yenigün, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Yılın ilk aylarında büyük değişimler yaşadığımız iç pazarda doğru tedbirleri alarak 2012’nin ilk 9 ayının sonunda da toplam pazar birinciliğimizi sürdürmeyi başardık. 2012 yılının ilk 9 ayında 554 bin 837 adet satış gerçekleşirken Ford Otosan olarak binekte 33 bin 988, hafif ticaride 18 bin 450 ve orta ticaride de 19 bin 929 adetlik satış gerçekleştirdik. 2012’nin ilk 9 ayı itibariyle binek, hafif ve orta ticari segmentlerinde toplam 72 bin 367’lik satış adedine ulaşarak istikrarlı büyümemizi sürdürdük. İlk 9 ay sonuçlarına göre pazar payımız yüzde 13,8. Yılı bu şekilde tamamlayarak 2012’de 11’inci kez lider olmayı hedefliyoruz.”


Yenigün: “En büyük hedefimiz, müşterilerimize hayatı kolaylaştıran akıllı teknolojiler sunmak”

Ford Otosan’ın, Ford markasının ticari araç üretiminde önemli bir üs olduğunu da belirten Yenigün, “Ford Otosan olarak geçtiğimiz dönemde 1 milyar dolarlık yatırımımızın müjdesini sizlerle paylaştık. Transit projesine ayırdığımız 630 milyon doların yaklaşık yarısıyla hayata geçirdiğimiz Transit Custom ve Tourneo Custom projeleri için yan sanayiye de 150 milyon dolar yatırım yaptık” dedi.

 Ford için güvenilir ürünler yaratmanın çok önemli olduğunu ifade eden Yenigün, “En büyük hedefimiz, müşterilerimize hayatı kolaylaştıran akıllı teknolojiler sunmak. Müşterilerimizin hak ettiği yüksek kalitede ve doğayla dost ürünler geliştiriyoruz. Ürettiğimiz teknolojiyle fark yaratan, rekabetçi ve verimli bir şirket olduğumuzun altını bir kez daha çiziyoruz” diye konuştu.

Ford Custom’ın orta ticari segmentte yer aldığını söyleyen ve basın mensuplarının satış tahminiyle ilgili sorusunu yanıtlayan Yenigün, “Satış tahmini yapmak için henüz erken. Ancak Ford Custom ile amacımız bulunduğu segmenti büyütmek. Bu segmentteki rakiplerimizin payını almak değil” dedi.

Özüner: “Transit Custom ve Tourneo Custom, segmentlerinde öncü ve rakipsiz donanımlarla satın alınabiliyor”

Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcısı Aykut Özüner de toplantıda yaptığı konuşmada, “Ford marka ürünler inovatif, sınıf lideri teknoloji ve çekici tasarıma sahip. Bunun yanında Ford Otosan olarak Türkiye özelinde müşteri memnuniyetinde de öncüyüz” dedi ve konuşmasına şöyle devam etti: “Ford ve Ford Otosan olarak teknolojiyi demokratikleştirmeye devam ediyoruz. Transit Custom ve Tourneo Custom modellerimiz Ford SYNC, Şerit Takip Sistemi, Dinamik Tork Kontrolü, Otomatik Start/Stop, ESP, Yokuş Kalkış Sistemi, Aktif Devrilme Kontrolü, Yüke Duyarlı Kontrol, Aktif Savrulma Kontrolü, Akıllı Şarj Sistemi, Gelişmiş Akü Yönetimi Sistemi, geri görüş kamerası gibi segmentlerinde öncü ve rakipsiz donanımlarla satın alınabiliyor.”

Transit Custom ve Tourneo Custom, sahip olduğu 2.2 litre geliştirilmiş Duratorq TDCi dizel motoru ile düşük yakıt tüketimi sunuyor. 100PS, 125PS ve 155PS’lik güç versiyonlarıyla sunulan bu yüksek torklu ve iyi tepki veren motor, Euro 5 normunu karşılayan araçlarda standart olarak Otomatik Start/Stop sistemi ile birlikte sunuluyor ve ortalama 6,6 litre/100 km yakıt tüketiminin yanı sıra 174 gr/km’lik CO2 salımı verileri sunuyor.

Transit Custom ve Tourneo Custom zengin seçenek sunuyor

Transit Custom ve Tourneo Custom, zengin donanım ve motor seçenekleri ile tüm beklenti ve ihtiyaçları karşılamak üzere tasarlanmış. Van Trend, Kombi Trend ve Kombi Deluxe versiyonlarına sahip Transit Custom’ın Trend versiyonunda ESP ve Dinamik Tork Kontrolü, elektrikli yan aynalar, yol bilgisayarı, yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon gibi donanımlar standart olarak yer alıyor. Trend, Titanium ve Titanium Plus donanım seçeneklerine sahip Tourneo Custom’ın giriş seviyesindeki Trend versiyonunda ise Ford SYNC, perde ve yan havayastıkları, ön ve arka park sensörü, önden ve arkadan üflemeli klima, entegre yan perdeler ve karartılmış arka camlar, yatabilen arka koltuklar, ısıtmalı ve bel destekli sürücü koltuğu, 16 inçlik alüminyum jantlar ve halı taban kaplaması gibi özellikler standart olarak bulunuyor.

Çarpıcı yeni görünümü, şık iç tasarımı ve sürüş dinamikleri, akıllı teknolojileri ve yakıt ekonomisiyle Ford Tourneo Custom, yolcu taşıma araçları sınıfında şıklık ve fonksiyonelliği yeni bir düzeye çıkarırken, Transit Custom da Kombi ve Kombi Van modelleriyle hem yük hem de personel taşıyan kullanıcılara hitap ediyor.

Sekiz ya da dokuz koltuklu düzenlemelerle sunulan Tourneo Custom, 4.97 metrelik kısa şasi ve 5.34 metrelik uzun dingil mesafeli iki versiyona sahip ve her ikisi de hem yolcular hem de bagajlar için geniş alan sağlıyor.

Transit Custom ise kullanıcılara kendilerine en uygun yük alanını seçebilme imkanı sağlıyor. Transit mirasına tamamen sadık kalan Transit Custom, yük taşıma yeteneğiyle birlikte yenilikçi yük alanı özellikleri de sunuyor.

Sürücü dostu özellikler ve akıllı araç teknolojileri

Transit Custom ve Tourneo Custom modellerinin yepyeni iç bölümü, gelişmiş teknolojiler ve üstün sürüş dinamikleriyle sınıflarına sürücü odaklı yeni bir kullanım anlayışı getiriyor. Modern ve şık görünümlü kokpitte şişeler, telefonlar ve belgeler için akıllı eşya yeri çözümlerinin yanı sıra şık bir gösterge paneli de bulunuyor. Uygun sürüş pozisyonunun bulunabilmesi için kolay ayarlanabilir koltuklara ilave olarak direksiyon kolonu derinlik ve yükseklik ayarları da yeni araçlarda mevcut.

Transit Custom ve Tourneo Custom, Ford'un en yeni binek otomobillerinde de yer alan çeşitli akıllı araç teknolojilerle sunuluyor:

ECOnetic Teknolojiler: Ford’un gelişmiş, düşük CO2 özellikleri arasında Euro5 motor ile Start/Stop ve Akıllı Şarj Sistemleri de bulunuyor.

Sesle kumanda edilen SYNC, araç içi bağlantı sistemi: Basit sesli komutlarla çalan müziği yönetme, telefonla arama yapma, gelen aramaları yanıtlamanın yanı sıra sürücünün cep telefonunu gelen yazılı mesajları sesli olarak okuyan SYNC sistemi, herhangi bir çarpışma durumunda sürücünün Bluetooth bağlantılı cep telefonunu üzerinden 112 acil yardım servisini lokal dilde, otomatik olarak arıyor.

Acil Durum Desteği: SYNC sayesinde sunulan bu özellik, araç içindekilerin kaza halinde Acil Yardım Hizmeti ile bağlantıya geçmesine olanak tanıyarak, kaza yerinin GSP koordinatlarını yetkililere bildiriyor.

Gelişmiş güvenlik sistemleri: Standart olarak ESP ve Dinamik Tork Kontrolüne ek olarak sürücü, yolcu, yan ve perde hava yastıklarını içeriyor.

Geri görüş kamerası: İç aynaya entegre edilen bu özellik, aracı park ederken büyük kolaylık sağlıyor.

Şeritten Ayrılma Uyarısı ve Sürücü İkazı: Yeni nesil sürüş destek sistemi, sürücünün istemeden şeritten ayrılması ya da direksiyon başında yorulması durumunda sürücüyü uyararak olası kazaların önlenmesine yardımcı oluyor.

 

 

Geleneksel Transit özelikleri: Düşük kullanım maliyeti ve dayanıklılık 

Transit Custom ve Tourneo Custom sahip olduğu 2.2 litre geliştirilmiş Duratorq TDCi dizel motoru ile  düşük yakıt tüketimini sunuyor. 100 Bg, 125Bg ve 155Bg’lik güç versiyonlarıyla sunulan bu yüksek torklu ve iyi tepki veren motor, Euro 5 normunu karşılayan araçlarda standart olarak otomatik start/stop sistemi ile birlikte sunuluyor ve ortalama 6,6 litre/100 km yakıt tüketiminin yanı sıra 174 gr/km’lik CO2 salımı verileri sunuyor.

Sekiz ya da dokuz koltuklu düzenlemelerle sunulan Tourneo Custom, 4.97 metrelik kısa şasi ve 5.34 metrelik uzun dingil mesafeli iki versiyona sahip ve her ikisi de hem yolcular hem de bagajlar için geniş alan sağlıyor.

Transit Custom ise kullanıcılara kendilerine en uygun yük alanını seçebilme imkanı sağlıyor. Transit mirasına tamamen sadık kalan Transit Custom, sınıf lideri yük taşıma yeteneğiyle birlikte yenilikçi yük alanı özellikleri de sunuyor.

 

 

Sağlam, Güçlü ve Yakıtı Verimli Kullanan Dizel Motor Serisi

Yeni Transit Custom’da sunulan gelişmiş ve ekonomik 2.2 litre Global Duratorq TDCi dizel motorlarda altı ileri vitesli manuel şanzıman bulunuyor. Ford ECOnetic teknolojisiyle çalışan bu motorlar, işletme maliyetini düşürmekte, aracın çevreye etkisini azaltmakta ve aynı zamanda Euro 5 emisyon standartlarının bağlayıcı kurallarını da karşılıyor. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra, 100 PS/310 Nm, 125 PS/350 Nm ya da 155 PS/385 Nm önden çeker seçenekleriyle de etkileyici düzeyde güç ve tork üretiyor.

 

 

Otomatik Start-Stop Özelliğiyle Yüzde 10'a Kadar Daha Az Yakıt Tüketimi

Aracınız trafik ışıklarında ya da trafikte beklerken hareketsiz kaldığında sistem motoru otomatik olarak kapatır (ancak klima ve radyo gibi temel birimlere enerji sağlamaya devam eder), harekete hazır olduğunda ise bekletmeden motoru yeniden çalıştırıyor. Aracınızı çoğunlukla şehir trafiğinde kullanıyorsanız son derece verimli olan bu özellik, (şehir içi trafikte) yüzde 10'a kadar yakıt tasarrufu da sağlayabiliyor.

 

 

Akünüzü Şarj Etmenin Daha Akıllı Bir Yolu

Akıllı Şarj Sistemi, geleneksel sistemlerin aksine, aküyü yalnızca gerektiğinde şarj eder, mümkün olan durumlarda da gaz pedalı kullanımdayken şarj etmekten kaçınıyor. Bu sayede, daha fazla yakıt tasarrufuna ve emisyon düzeyinin daha fazla düşürülmesine yardımcı olabiliyor.

 

Hız Kontrol Sistemi, Yakıt Tüketiminin Azaltılmasına Yardımcı Olur

Ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı özellikli Hız Kontrol Sistemi, Transit Custom aracınızın belirlediğiniz hız sınırını korumasını sağlıyor. Bu sayede yalnızca yakıt tasarrufu sağlamakla kalmıyor, yorucu otoyol yolculuklarını da kolaylaştırıyor.

 

Çok Daha Düşük Sahip Olma Maliyeti

Transit Custom’ın gelişmiş Global Duratorq dizel motorları, oekonomik, dayanıklı ve güvenili. Normal yıpranma ve aşınmaya uğrayan parçalar da bakım gerektirmeden daha uzun ömürlü olacak şekilde geliştirilmiş. Bu sayede, bakım aralıkları 20 bin km ya da bir yıl olarak belirlenmiş. Araç ayrıca, delinmelere karşı 12 yıl gibi uzun süreli garanti güvencesiyle desteklenilor. Tüm bu özellikleriyle Transit Custom, olağanüstü düşük sahip olma maliyeti sağlıyor.

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
MAİL BÜLTENİ ABONELİĞİ
Güvenlik Resmi
Mail adresinizi kaydederek en güncel haberlere kolayca ulaşabilirsiniz
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2024 Kargo Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (+90-212) 217 49 59 (Pbx) Faks : (+90-212) 211 62 77