• BIST 10679.98
  • Altın 2455.712
  • Dolar 32.9295
  • Euro 35.3093
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 27 °C

Yılın Filo Yöneticisi Ödülleri Sahiplerini Buldu

Yılın Filo Yöneticisi Ödülleri Sahiplerini Buldu
Filo kiralama şirketi LeasePlan ve Ekonomist dergisinin düzenlediği ‘Yılın Filo Yöneticisi Ödülleri’ sahiplerini buldu.

Filo kiralama şirketi LeasePlan ve Ekonomist dergisinin düzenlediği ‘Yılın Filo Yöneticisi Ödülleri’ sahiplerini buldu. Grand Hyatt Otel’de gerçekleşen törene, filo yöneticileri ve sektörün değerli isimleri katıldı.


Filo yönetiminin, şirketlerin performansı ve ülke ekonomisine katkısına dikkat çekmek, çevre ve trafik güvenliği bilincinin oluşmasına destek olmak, kaynakların verimli kullanımını teşvik etmek ve ödüllendirmek için düzenlenen ‘Yılın Filo Yöneticisi Ödülleri’ sahiplerini buldu. LeasePlan KOBİ Filo Yöneticisi, LeasePlan-Ekonomist Yılın Filo Yöneticisi, Michelin Yeşil Filo ve Mapfre Genel Sigorta Güvenli Filo kategorilerinde başvuruların alındığı yarışmada, ayrıca Shell Jüri Özel Ödülü kategorisinde de değerlendirme yapıldı.

Başvurular, Ekonomist Dergisi Yayın Yönetmeni Talat Yeşiloğlu, LeasePlan Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Aclan Acar, LeasePlan Türkiye Genel Müdürü Türkay Oktay, Auto Show Dergisi Yayın Yönetmeni Hırant Kasapoğlu, Michelin Türkiye Genel Müdürü Marco Giuliani, Mapfre Genel Sigorta Satış ve Pazarlama Servis Yöneticisi Seydi Demir, Shell & Turcas Ticari Filo Türkiye Satış Müdürü Murat Sefer Birgül ve GÜSEM Kurucu Ortağı ve Güvenli Sürüş Uzmanı Yener Gülünay’dan oluşan jüri tarafından değerlendirildi.

Mapfre Genel Sigorta Güvenli Filo kategorisinde birincilik ödülü BS ISO 39001 Yol Sürüş Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasyonuna sahip Türkiye'nin ilk, dünyanın 7’nci şirketi olması ve sivil toplum örgütleriyle yönetilen trafik güvenliği farkındalık programları sebebiyle Vodafone Telekomünikasyon Filo Yöneticisi Nayil Kaymak’ın oldu. İkincilik ödülü ise, 2008-2013 yılları arasında trafik kazalarını yüzde 60 oranında düşüren ve çalışanlarıyla yılda 2 kez ‘sürüş sohbetleri’ düzenleyen Lilly İlaç İnsan Kaynakları Müdürü Işıl Çelik ve ekibinin oldu. Hız aşımı konusuna gösterdikleri kullanıcı bilinçlendirmesiyle trafik cezalarında yüzde 50 oranında iyileşme sağlamış ve faaliyete alacakları şoför eğitim akademisi ile de kullanıcılarının güvenliği konusunda yüksek hedefleri olan Akçansa Çimento Filo Yönetimi Uzmanı Sayın Volkan Uncu da üçüncülük ödülüne layık görüldü. Kazananlar ödüllerini, Mapfre Genel Sigorta Satış & Pazarlama Servis Yöneticisi Seydi Demir’den aldı.

Michelin Yeşil Filo Ödülü elektrikli araç kullanan Siemens’e

Michelin Yeşil Filo kategorisinde birincilik ödülü filosunun yüzde 96’sı dizel araçlardan oluşan ve araç seçimlerinde CO2 emisyonuna önem veren, şirket havuz aracı olarak elektrikli araç kullanan ve bir de şarj istasyonu edinen Siemens Türkiye Filo Yöneticisi Sayın Sedat Uğurlu’nun oldu. Sektöründe elektrikli panelvan araç kullanan ilk şirket olan ve araç satın alımında modellerin motorlarının Euro 5 normlarına uymasını şart koşan Aras Kargo da ikincilik ödülüne layık görüldü. Ödülü, Aras Kargo Filo Yöneticisi Defne Çelik aldı.

Michelin Yeşil Filo Ödülü Kategori Üçüncüsü de şirketin rüzgar enerjisi sektöründe bulunması itibariyle filo yönetiminde de çevreyi odak noktası olarak belirlemiş, kullandıkları araçların yakıt tüketimlerinin katalog değerlerinin altına düşmesini hedefleyen Enercon Servis Satınalma ve Filo Yönetimi Sorumlusu Sayın Murat Koshbahtlı’nın oldu. Kazananlar ödüllerini, Michelin Türkiye Genel Müdürü Marco Giuliani’den aldı.

Türkiye ekonomisinin önemli katma değer kaynaklarından olan KOBİ’lerin değerlendirildiği LeasePlan KOBİ Filo Yöneticisi Ödülü, Eras İnşaat Kurucu Ortağı ve Yöneticisi Erdoğan Özgün’ün oldu. Özgün, bu ödüle şirketin, 2008 yılından bu yana araç takip sistemi kullanarak kullanıcılarının günlük hareketlerini kayıt altına alması, aylık performans çizelgeleri oluşturulması nedeniyle layık görüldü. Özgün’e, ödülünü LeasePlan Türkiye Genel Müdürü Türkay Oktay verdi.

Shell Jüri Özel Ödülü de, yönetmekte oldukları büyüklük, iç müşteri memnuniyeti ve güvenliğine gösterdikleri önem ve filo yöneticilerinin 10 yılı aşkın zamandır filo yönetim stratejilerinde gösterdikleri gelişmeler nedeniyle, Mustafa Nevzat İlaç’ın oldu. Ödülü, Mustafa Nevzat İlaç Satınalma ve İdari İşler Müdürü Sayın Levent Karataş, Shell & Turcas Ticari Filo Türkiye Satış Müdürü Murat Sefer Birgül’den aldı.

Ekonomist ve LeasePlan tarafından verilen Yılın Filo Yöneticisi Ödülü’nün kazananı, bir yılda filo yönetim giderlerinde yüzde 30, araç bakım ve onarımlarında yüzde 25, trafik cezalarında yüzde 20 oranında azalma sağlayan Keymen İlaç Filo Yönetimi ve Organizasyonlar Müdür Yardımcısı Alev Topçu oldu.  İkincilik ödülü ise, yılda ikiden fazla kaza yapan çalışanlar sürüş eğitimlerine tabi tutulan, son 3 yıl içinde araç kalitesi ve sayısı artmasına rağmen filo yönetimi maliyetlerini her yıl yüzde 12 oranında düşürmeyi başaran Siemens Türkiye Filo Yöneticisi Sayın Sedat Uğurlu’ya gitti. LeasePlan - Ekonomist Yılın Filo Yöneticisi Kategori Üçüncüsü ise yılda 2 kez güvenli sürüş koçlarının gözetiminde sürücülerin araç kullanım davranışları izleyen ve raporlayan, kullanıcılarının performanslarını puanlama sistemiyle sürekli olarak değerlendiren Abbott Laboratuarları Filo Yöneticisi İlksen Şahinbaş Kalıpçıoğlu oldu. Kazananlar ödüllerini, LeasePlan Türkiye Genel Müdürü Türkay Oktay ve Ekonomist Dergisi Yayın Yönetmeni Talat Yeşiloğlu’ndan aldı.


17 Mart 2014

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
MAİL BÜLTENİ ABONELİĞİ
Güvenlik Resmi
Mail adresinizi kaydederek en güncel haberlere kolayca ulaşabilirsiniz
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2024 Kargo Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (+90-212) 217 49 59 (Pbx) Faks : (+90-212) 211 62 77