• BIST 7850.13
  • Altın 1887.276
  • Dolar 28.9321
  • Euro 31.2206
  • İstanbul 12 °C
  • Ankara 7 °C

DHL Express 25’inci Yılını Kahramanmaraş’da da Kutladı

DHL Express 25’inci Yılını Kahramanmaraş’da da Kutladı

DHL Express, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde hizmet verdiği noktalardan biri olan Kahramanmaraş’da gerçekleştirdiği davette 25’inci yılını Kahramanmaraş’ın iş adamları ile birlikte kutlayarak, buradaki başarılarını ve hedeflerini değerlendirdi. Kahramanmaraş’da DHL Express tarafından verilen davet, Vali İlhan Atış, DHL Express Satış Direktörü Boğaç Özsan, DHL Express Kurumsal İletişim Direktörü Selda Susal ve DHL Express İcra Kurulu Üyeleri Nedim Öztürk ile Reha Arar katıldı.

Kahramanmaraş’dan ağırlıklı olarak ihraç edilen iplik, dondurma, gıda, dokuma ve örme kumaş gibi başlıca ürünlerin dünyanın dört bir yanına eksiksiz ve zamanında ulaşmasını sağladıklarını belirten DHL Express Türkiye yetkilileri, DHL Express ilin bu alanda kalkınmasında önemli bir role sahip olduğu ifade ettiler. Kahramanmaraş’da yüzde 40’lık mevcut pazar payına sahip olan DHL Express, ildeki 2005 büyüme oranını yüzde 48 olarak açıkladı.

Kahramanmaraş’daki başarı ve hedefleri değerlendiren DHL Express Satış Direktörü Boğaç Özsan, Maraş bölgesinde ağırlıklı olarak tekstil ve çelik sektörüne hizmet verdiklerini belirterek şunları söyledi: “Bölgenin parlayan yıldızı olan K.Maraş, yakında tekstil ve çelik sektörlerinde ihracat ve ticaret anlamında mevcut potansiyelinin yüzde 50 üzerine çıkacak. Havalimanının da daha aktif olarak faaliyete geçecek olması, buradaki iş hacmine ciddi katkılar sağlayacak. Organize sanayi gelişiyor ve yeni yatırımlar yapılıyor.”

Özsan, Kahramanmaraş’ın Türkiye ekonomisine katkılarının büyük olduğunu ve bu nedenle DHL Express için önemli illerden biri olduğunun da altını çizdi.


DHL Express, Yaratıcı Çocuklar Derneği tarafından düzenlenen ‘Anadolu Uygarlıklarının Kardeş Çocukları’ temalı Çanakkale, İzmir, Denizli ve Bursa’yı kapsayan bir gezici sergi programı oluşturdu.

Uluslararası kara taşımacılığında kullanılan DHL Tırı, bu sefer ihracatçıların gönderilerini değil, yaratıcı çocukların çalışmalarını taşıdı. DHL tırıyla 12 Mayıs 2006 Cuma akşamı yola çıkan gezici sergide Anadolu’da yaşamış çeşitli uygarlıklara ait çalışmalar sergilendi. Hititler, Frigler, Urartular, Lidyalılar, İyon Uygarlığı, Pers hakimiyeti dönemi, (Helenistik dönem) Bergama Krallığı, Roma İmparatorluğu dönemi, Bizans İmparatorluğu, Selçuklu Devleti, Doğu Anadolu’da ilk Türk devletleri, Beylikler dönemi, Osmanlı Dönemi ve Türkiye Cumhuriyeti’ne ait resim, seramik, mozaik ve heykel çalışmalarının bulunduğu gezici sergi, 17 Mayıs’ta turnesine son verdi. Sergide Anadolu Medeniyetleri belgeseli ve Çanakkale Belgeseli filmi gösterimi de yapıldı. Sergi; 15 gün süreyle İstanbul Kariye Müzesi’nde 18 Mayıs- 4 Haziran tarihinde sergilendi.

Yaratıcı Çocuklar Derneği’nin, Özel Yüzyıl Işıl Okulları Koordinatörlüğü’nde gerçekleştirdiği ‘Anadolu Uygarlıklarının Kardeş Çocukları’ Gezici Sergiye Özel Avrupa İlköğretim Okulu, Doğuş İlköğretim Okulu, FMV Özel Ayazağa Işık İlköğretim Okulu, FMV Özel Işık Ana ve İlköğretim Okulu, Hisar Eğitim Vakfı Özel Kemerköy İlköğretim Okulu, Kadıköy İstek Özel Barış İlköğretim Okulu, Özel Opera Güzel Sanatlar Lisesi, Özel Tunçsiper Okulları, Özel Uğur İlköğretim Okulu, Özel Yüzyıl Işıl Ana ve İlköğretim Okulları katıldı.


Kurumsal vatandaşlık çalışmalarını kurum kültürünün bir parçası olarak değerlendiren DHL Express, şirket olarak sosyal sorunluluk çalışmalarının yanısıra çalışanlarının toplumsal duyarlılığını artırmaya da çalışıyor. Bu amaçla şirket, çalışanların sosyal sorunlarının çözümleri konusunda fikir geliştirebileceği ve bu konularla ilgili çalışmalar yapabileceği ‘DHL Gönüllüleri’ platformunu oluşturmuş.

30 kişiden oluşan DHL Gönüllüleri’nin 15’i İstanbul çalışanlarından, 15’i ise Anadolu şehirlerindeki çalışanlardan oluşuyor. Belirli periodlarda biraraya gelen DHL Gönüllülerinin amacı içinde yaşadığımız toplumun sorunlarını tespit etmek, tüm DHL çalışanlarını içine alabilecek projeler ile topluma katkı sağlamak.

Kısa bir zaman önce kurulan DHL Gönüllüleri, şu ana kadar oldukça başarılı çalışmaları hayata geçirdi: Grup üyeleri şirket çalışanlarından topladıkları ikinci el kıyafetlerin ayırımını, temizliğini ve gerektiği durumlarda tamirini yaparak bu malzemeleri Beyoğlu Kaymakamlığı sosyal yardım mağazasına bağışladı. Ardından onkoloji hastası çocuklar için şirkette satılan oyuncaklardan elde edilen gelir ile Teodora Çocuk Hizmetleri Vakfı’nın sevgi doktorları projesine destek oldular. DHL Gönüllüleri şu anda kardeş okul ilan ettikleri Doğu Sanayi Sitesi Okulu için bir kütüphane oluşturmayı planlıyor. Bu projeyle kaynak yaratmak için evde yapılan kek-börek gibi malzemeleri belirli aralıklarda çalışanlara satan DHL Gönüllüleri, hazırladıkları etkileyici sunumlarla da şirket çalışanlarını katılıma çağırıyor. Sabah kahvaltısında alınan poğaçadan artan bozuk paralar ise dileyen çalışanlar tarafından bağışlanıyor ve bu paralar projeye katkı sağlamak amacıyla ‘Askıda Kütüphane’ kumbaralarında biriktiriliyor.

DHL Express olarak sosyal sorumluluk projelerine verdikleri desteğin devam edeceğini belirten DHL Express Kurumsal İletişim Direktörü Selda Susal, “Dünya’nın ilk 100 ekonomik gücünün içerisinde ülkelerden çok şirketler bulunuyor. Bu da şirketlerin sosyal sorunlara karşı göstermesi gereken duyarlılığın önemini açıkça gösteriyor.” dedi. Sosyal konulara duyarlı şirketlerin, çalıştıkları yer ile gurur duyan daha mutlu ve daha sadık çalışanlara sahip olabileceğini ifade eden Susal, çalışanların bu sürece dahil edilmesini sağlamak için gerekli platformların oluşturulmasını şirket yönetiminin önemli sorumluluklarından biri olarak değerlendirdi. Susal, “Biz, sosyal sorumluluk çalışmalarına dünya genelinde önem veren bir şirketiz. Bu alandaki çalışmalarımız sonucunda FTSE4Good sıralamasına girmeyi başardık.” dedi.

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
MAİL BÜLTENİ ABONELİĞİ
Güvenlik Resmi
Mail adresinizi kaydederek en güncel haberlere kolayca ulaşabilirsiniz
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2023 Kargo Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (+90-212) 217 49 59 (Pbx) Faks : (+90-212) 211 62 77