• BIST 10479.16
  • Altın 2423.576
  • Dolar 32.2305
  • Euro 34.8286
  • İstanbul 18 °C
  • Ankara 14 °C

Gefco’dan Mirgor İçin özel Lojistik Çözümü

Gefco’dan Mirgor İçin özel Lojistik Çözümü
Elektronik, otomotiv ve cep telefonu tedarikçi firması Mirgor ile on yıldır işbirliği içerisinde olan Gefco, Arjantinli sanayi ürünleri tedarikçisi için yurtiçi ve uluslararası operasyonlarının daha etkin ve ekonomik şekilde yönetilmesini mümkün kılacak ö

Elektronik, otomotiv ve cep telefonu tedarikçi firması Mirgor ile on yıldır işbirliği içerisinde olan Gefco, Arjantinli sanayi ürünleri tedarikçisi için yurtiçi ve uluslararası operasyonlarının daha etkin ve ekonomik şekilde yönetilmesini mümkün kılacak özel bir lojistik çözümü tasarladı.


Gefco, dolu (FCL) ve kısmi dolu konteynerlerin (LCL-parsiyel yükleme) denizyoluyla nakliyesini gerçekleştirmenin yanı sıra, Fransa, Almanya’daki merkez ve Asya ülkelerinden Buenos Aires’e gelecek olan malların da havayolu ile taşınmasını gerçekleştiriyor. Ardından, Gefco Grup kapsamlı bir antrepolu depolama çözümü sunuyor ve Buenos Aires ve Sao Paolo’daki depolardan teslim alınan malların Rio Grande’ye (Tierra del Fuego) karayolu ile nakliyesini gerçekleştiriyor.

Gefco Mirgor’un ihtiyaçlarını ve operasyonel kısıtlamaları gözönünde bulunduran ve nakliye için kullanılan kamyon sayısını optimize ve konsolide etmeye odaklanan bir lojistik planı geliştirdi. Bu yeni plan Mirgor’un nakliye süresini iki gün kısaltmasına olanak sağlarken, lojistik maliyetlerini de düşürdü. Plan, Grubun büyümesine ve yeni gereksinimlere uygun olarak geliştirilmeye devam ediyor.

Gefco’nun depolama konusundaki uzmanlığından ve özellikle de yeniden paketleme, özel paketleme ve geçici stokların yönetimi gibi konulardaki tecrübesinden yararlanan Mirgor, stok düzeylerini ve yüzey alanlarını sürekli olarak opimize edebildiği gibi ürünlerinin ve dağıtım işlemlerinin güvenilirliğini de artırabiliyor.

Mirgor için bir diğer önemli avantaj da Gefco’nun sunduğu etkili IT araçlarının kullanımı ile nakliye akışlarının görünürlüğünün ve izlenebilirliğinin mümkün olması. Son olarak da Mirgor sadece kendisine hizmet vermek için seçilmiş olan Gefco çalışanlarından oluşan ekibin hızlı çözüm yaratma becerisinden ve profesyonelliğinden de yararlanıyor. Ekip üretimdeki değişikliklere göre ilk planı düzenli olarak güncelliyor.

Gefco Arjantin Deniz ve Havayolu Taşımacılığı Hizmetleri Müdürü Ricardo Andia, “Mirgor, Gefco Arjantin’i her iki şirketin de kalite ve müşteri hizmetlerine verdiği yüksek düzeyde önem nedeniyle seçti. Gefco’nun lojistik mühendisliği alanında benzersiz deneyimi bulunuyor. Buna bağlı olarak da Gefco hem bölgesel hem de uluslararası taşımacılıkta kapıdan kapıya çözümler sunabiliyor. Müşterilerimize daha fazla rekabet avantajı kazandırmak için sürekli olarak sürdürülebilir gelişmeler arayışındayız” dedi.

Gefco’nun Deniz ve Havayolu Taşımacılığı Hizmetleri Direktörü Johannes Nanninga, “Deniz ve Havayolu ile Karayolu Taşımacılığı operasyonları her geçen gün daha fazla birbirine bağlanıyor. Bunu gözönünde bulundurarak, kapıdan kapıya tedarik zinciri çözümleri tasarlıyoruz. Gefco’nun uzmanlığı global ağı sayesinde karmaşık kıtalararası nakliye akışlarını yönetmeyi içeriyor” diye konuştu.

Gefco denizyolu taşımacılığı hizmetleri aracılığıyla malların yerinden teslim alınmasını, merkezde ya da çıkış limanında toplanmasını, depolanmasını, nakliye öncesi emniyetinin sağlanmasını ve gümrük işlemlerinin tamamlanmasını gerçekleştiriyor. Bu entegre lojistik çözümleri üreticilerin nakliye sürelerini azaltmalarına, maliyetleri optimize etmelerine ve etkin bir global kaynak kullanım stratejisi uygulamalarına olanak sağlıyor. Deniz ve havayolu taşımacılığı ağı aynı süreç ve işlemlerle çalışan, aynı kalite standartlarına uyan ve aynı bilişim sistemlerini kullanan yaklaşık 500 uluslararası karayolu hattı ile tamamlanıyor.

31 Ekim 2013

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
MAİL BÜLTENİ ABONELİĞİ
Güvenlik Resmi
Mail adresinizi kaydederek en güncel haberlere kolayca ulaşabilirsiniz
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2023 Kargo Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (+90-212) 217 49 59 (Pbx) Faks : (+90-212) 211 62 77